üi
Soru Sahibi
9 Eylül 2019 11:19

kişisel gelişim

Merhaba kızım 29 aylık kreşe gidiyor haftada iki gün kres kızım için çok etkili öğretmenini seviyor 3 gün ise babanne bakıyor hiç kızma bağırma yapmıyoruz tartışma olmuyor yanında kesinlikle Herseyini derdini kendisi yapan bir çocuk ama asıl sorum iki gündür sürekli anne beni bırakma diyor uykudan uyanınca yanındayken bu beni çok üzüyor ne yapılması gerekir. Birde şu sıralar herşey benim kimseyle hiçbir şeyini paylaşmıyor genelde kendi yaşıtlarıyla eğer paylaştıysa akşam uykusunda ağlıyor benim diye bağırarak korkarak uyanıyor ne yapmalıyız :(

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. 29 ay kreş için bazen erken bir dönem olabiliyor, çocuğa bağlı olmak üzere bu durum tabi. O nedenle sizden ayrılmak istememe hırçınlık vs olabilir. Paylaşma konusu yaşla doğrultulu olarak değişecektir bu dönmellerde normal olabiliyor. Israr etmeyin sadece. Ama bırkama konusunda uykuda bile tepki varsa geçirdiğiniz zamanı artırın, temaslarınızı artırın, iletişimsel oyunları artırın derim. Okul yaş anlamında ona fazla geliyor ve size uzak hissettiği için korku başlamış olabilir. Bir süre daha devam ederse oyun terapisi öneririm. İyi gü ler dilerim

23 Eylül 2019 19:37