İG
Soru Sahibi
17 Aralık 2020 11:52

Kimyasal gaz bulaşması

Merhaba, Bizim balkon kapısı mutfak ile bağlantılı. Balkon açık hava diye eşim ayakkabılarına sprey sıkma gibi işlemler yapıyor. O spreylerde kokulu bilirsiniz. Genelde de kapı pervazında duruyor kendi içerde ama ayakkabıları balkonda tutarak spreyliyor. Dolayısıyla balkon kapısı açık oluyor. Mutfak tezgahında,masasında bebeğin biberonları, yiyecek ,içecek kapları oluyor. Balkondan içeri gelen o koku acaba spreydeki zararlı gazlarında içeri girdiği anlamına mı geliyor? Ayakkabılara sıkıyor ama sprey sonuçta mutfaktaki bu eşyalara bulaşıyor olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Gülşah hanım Kullanılan spreyin içeriği hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmak doğru olmaz ancak işlem açık havada yapıldığı için zararlı olabilecek bir kimyasal varsa bile havadaki konsantrasyonunun zarar verici bir düzeye çıkması beklenmez.

21 Nisan 2021 17:10