BS
Soru Sahibi
11 Ocak 2019 20:41

Kedilerde fıtık

Merhaba 6 aylik bir kedim var çok hareketli yeme icme ve tuvaleribde problem yok.Ancak sahiplendiğimde nohut kadar bir fitigi vardi bastirinca icine kacan.Ama simdi fitik biraz daha disa dogru torbalasti ve bastirinca icine girmiyir.Onun icin endiseliyim biraz.Acil bir durummu bu?

1 cevap
Cevaplar (1)

Hangi organin fitiklastigi tabiki onemi arttirir. Ama genelde bagirsak fitigi olur ve zamanla gecisin tamamen engellenmesi ile hayati tehkikeye neden olacaktir. Vakit kaybetmek durumu zora sokacaktir kisa surede basit bir operasyonla düzeltilebilir.

12 Ocak 2019 22:38