ab
Soru Sahibi
16 Ağustos 2019 14:39

kanal tedavisi

hocam merhaba hocam sizden bir hususta düşüncenizi almak istiyorum benim sağ üst azı dişlerimin yanındaki iki dişimin ara yüz çürüğü vardı ilk gittiğin doktor kanal tedavisi uyguladı ve ara yüzde derin çürük olduğunu söylerek diğer dişe dolgu yaptı ağrı ve hassasiyet geçmeyince o dişede kanal yaptı durduk yere ağrı ve yok ama yemek ten sonra o bölgeyi kullandığımda ilk yapılan kanal lı dişimde ağrı oluyor üzerine metal kaşıkla vurdugumda ağrıyı iyice hissediyorum röntgende kanallar iyi doldurulmus dedi sorun yok dedi ama devam ederse kanalı yenilecek dedi başka bir doktora gittim o da iki dişe kaplama yapacağız dedi iki disi kesip tek dış yapılan gibi bisi dedi hocam anlattıklarıma istinaden bunun sebebi nedir ne yapılabilir sizce desteğiniz ve anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Esat BAŞOL
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba Öncelikle net bir yorum yapabilmek için dişi klinik ve radyografik olarak incelemek gerekir. Ancak belirttiğiniz şikayetlere göre dişlerin arasına gıda kaçmasına bağlı problemler oluşmuş olabilir. Arayüz temizliği ve gargara kullanımını takiben şikayetleriniz geçmezse diğer tedavi seçenekleri düşünülebilir.

16 Ağustos 2019 17:39