ÖE
Soru Sahibi
30 Ağustos 2010 09:08

iyi günler hocam 7 ayda 30 kilo aldım vücudumda stria denen çatlaklar meyda

iyi günler hocam 7 ayda 30 kilo aldım vücudumda stria denen çatlaklar meydana geldi cushing sendroumu açısından araştırılıyorum ayrıyeten karaciğerde yağlanma büyüme ve pankreasta yağlanma var yaşım 18 bnm sorum şu olucak hocam fizyolojik açıdan bir insan 7 ayda 30 kilo alıyorsa ters giden birşey vardır değil mi bazı tahliller yapıldı temiz çıktı şimdi özel hormon tahlili yapılıyor oda normal çıkarsa bu 7 ayda 30 kilonun sebebini bulmak için napabilirim antidpresan kullandm çok kilo aldrmz dndi

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Emre 7 ayda 30 kilonun neden alındığının mutlaka araştrılması gerekir. Belirttiğine göre sanırımaraştırılıyor en doğrusu bu işin endokrin ve metaolizma hastalıkları bölümü tarafından yapıulmasıdır. Ailede benzer bir durum olmus mu genetik yonden de incelenmesi faydalı olabilir. Nedeni anlaşıldıktan sonra sorun yavas yavas cözülecektir. sağlıcakla

30 Ağustos 2010 10:47