YB
Soru Sahibi
15 Ağustos 2010 14:43

iyi gumler!sorum su..neden yemek yedikten sonra uykumuz gelir?tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Özellikle ağır sayılabilecek bir yemek sonrası kana salınan insülin miktarı da çok olur bu durum bir süre sonra kan şekerinde hızlı düşüşe neden olacaktır. Kan şekerinde meydana gelen düşme (sindirim sistemi bir taraftan faaliyette iken) beynin uyku moduna geçmesine neden olur. Bir seferde çok fazla yerseniz bu durum daha belirgin gerçekleşir.

20 Ağustos 2010 09:47