KS
Soru Sahibi
15 Temmuz 2019 05:17

İmplant 20 ilk dişe olurmu

20lik dişin bulunduğu bölgeye implant yapılabilirmi bu bölgede kemiğin çok yumuşak olduğu,o yüzden implant olamayacağı söylendi.hemen yanındaki boşlukta işe uygun kemik olmadığı söylendi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Esat BAŞOL
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler, Röntgenleriniz ve ağız içi durumunuz değerlendirilerek uygun planlama yapmak daha doğru olacaktır. Genellikle 20 yaş dişi bölgesine anatomik riskler ve dişlerin kapanış ilişkileri sebebiyle implant planlamasi yapmamaktayiz. Ancak şartların zor olduğu durumlarda detaylı değerlendirme yaparak anatomik riskler az ve diş kapanışınız izin veriyor ise düşünülebilir. Muayene olmak için randevu almanızı öneririm.

19 Temmuz 2019 10:57