h
Soru Sahibi
1 Kasım 2012 11:50

ilkokul

ilkokula bu sene başlayan bir oğlum var,okulda çok hırçın ve öğretmenını dinlemiyor.Arkadaşları ile sürekli sorunlar yaşıyor.Ders yapmak istemiyor,Okul gereçlerine ve malzemelerine sahip çıkmıyor ve sürekli ya kayıp ediyor yada kesiyor...Ev ortamında ise normal bir çocuk gibi davranıyor,Ama evde de ödev yapma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz.Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor,2006 aralık ayında doğdu,normal yaşında okula başladı...3 senedirde kreş ve okul öncesi eğitime gitti...yardımcı olusanız çok seviniri.İlginize şimdiden çok teşekkürler,iyi çalışmalar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Her çocuk yaşında okula başlasa da okul olgunluğunu kazanamamış olabilir ya da dikkat eksikliği olabilir. Bazen bu davranışlar tutumlardan da kaynaklanıyor olabilir. Çok korumacı ebeveynlerde bir yaptırım uygulanmadığında çocuk her istediğini yapmak istemektedir. Bir uzmanın görüp değerlendirmesi uygun olacaktır. Sevgiler, Nilçin Doyran Bengisu Uzman Pesagog

12 Aralık 2012 10:24