yR
Soru Sahibi
3 Kasım 2018 16:26

İlk okula giden kizim ile ilgili

İyi günler gulay hanim nasilsiniz size sormak istedigim bir soru vardi.kizim 6.5 yasinda bu yil ilk okula basladi.son bir aydir anne korkuyorum aklima kotu kelimelr geliyor altim kasinip gidiklaniyor demeye basladi ve bunu gun gectikce artirdi ve bende de tahammulsuzluk basladi neden geliyo neden ayni seyleri soyluyorsun diye ve benim ters tepkilerimle olay dahada artti bende panik atak hastasiyim kaygilarim cok yukseldi çocuğa ne oldu diye.danismana gittim kizimla oda bu yaşta boyle seykerin olabilecegini bu tur kelimelrin akla gelebilecegini soyledi bu arada soyledigi kelimelr pis anne pis yemek sumuklu yemek akilsiz baba gibi.on bes gun sonra ya randevu verdi ve benim de sakin karsilayip normal birşey mis gibi davranirsam durumun azalacagini soyledi bende oyle yaptim ve kizim bir haftadan fazladir artik altim gidiklaniyor demiyor aklima kotu kelimede geldi bir kez ya diyor yada hic olmuyor.ben kendimide danışmana basladim kaygilarim yuksekliginden dolayi.sorum su bu aralar unutmalari oluyr arkadas ismi vb.gecen tiyatroya gitmisti bende nasil gecti anlatsana dedigimde biraz anlatip sonra unuttum anne ya dedi bemde zorladim nasil yani falan diye.gecen aksam amcasinin ismini unuttu sonra hatirladi bende kaygim yuksek oldigi icin cocugu sık sık amcanin ismi ne su kisileri say bunu say diyen hale geldim.okuldada 12 den askam altiya kdr kaliyor.gelince yemek yiyip hevesle alip derselrini hemen bitirmek istiyor yazisi da guzel zaten okula gitmeden gecen sene ogrenmisti okuyup yazmayi insallah sorumu gorursunuz simdiden tesekkur ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar. Zaten durumun siz de farkındasınız bu güzel. Sizin kaygılarınız arttıkça bunu fark edip bir şeyler çıkartabilir bazen bunu dikkat çekmek için igi çekmek için yapabilir. Unutma olmayabilir gerçekten hatırlamıyor olabilir o an için okul uzun bir süreç her şeyi sırayla hatırlamasını beklemeyin ama bellek hafıza ile ilgili oyunlar akıl oyunları kutu oyunları oynayıp zihni pratikleştirebilirsiniz. Bunun dışında yolda gelirken bahsettiğiniz tekrarları yapabilirsiniz. Örn : biz şuraya gittiğimizde kim vardı neler vardı orada bize ne demişti gibi. Ama bunu ufak ufak yapın çok da sıkıldığını hissetmemeli. Siz rahatladıgınızda o da bir çok şeyi daha rahat yapabilecek hale gelecektir buna inanın. İyi günler dilerim

4 Kasım 2018 10:28
yR
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim cok haklisiniz ben unuttumu ne oldu neden unutuyor biseymi var diye ustune gidip kizim anlat kizim boyleydi unuttunmu diye cok ustune gittigimi farkettim ve artik bisey konusurken bile heyecanla vana anlattiginda biseyi eksik soylese hemen susuyor ve ben bisey dicem diye konuyu değiştiriyor.unuttugu her seyi ona tekrr tekrr soruyorum ve onu kaygilandiriyorum ve yetmiyo kendi kaygim ve paniğim de ona geciyor sanirim belkide daha akisina birakmak onu cokda unuttunmu oyleydi boyledi hatirladinmi diye sormazsam durum normallesecek

4 Kasım 2018 10:34

Evet zamanla mutlaka. İyi günler dilerim

5 Kasım 2018 08:24