KE
Soru Sahibi
2 Temmuz 2008 19:31

hocam soruyu sizemi sormalıyım bilmiyorum sorum şu emla diye bir krem var a

hocam soruyu sizemi sormalıyım bilmiyorum sorum şu emla diye bir krem var anestezik bir krem bu kremin bir zararı varmı şöyleki ağda yada epilsayonda acıyı azaltıyor diye duydum ağda yapılacak yere 1 saat öncesinden sürülüyormuş ve uyuştuğu için acı hissini engelliyormuş ir zararı varmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

EDTA lokal anestezik içeren bir kremdir, aşırı doz kullanıp doz aşırımına gitmediğiniz sürece sorun çıkmaz.İşlemden yarım saat önce ve talimatlarına uygun olarak kullanmaız gerekir. İyi günler..

8 Temmuz 2008 09:51