SS
Soru Sahibi
17 Ocak 2011 19:09

HOCAM MERHABA.ADAPAZARINDAN YAZIYORUM.HOCAM 4 AYLIK BEBEĞİMİN KAKASINDAN YA

HOCAM MERHABA.ADAPAZARINDAN YAZIYORUM.HOCAM 4 AYLIK BEBEĞİMİN KAKASINDAN YAĞ GELİYORDU.DERİNCE ARAŞTIRMA HASTANESİNE GİTTİK.TER TESTİ YAPTILAR.SONUÇ 99 ÇIKTI.VE OĞLUMA KİSTİK FİBRÖZ TEŞHİSİ KONDU.DÜNYAM YIKILDI.SÜREKLİ AĞLIYORUM.YASTAYIM.BAŞKA TETKİKE GEREK YOKMU HOCAM? GASTROLOĞUMUZ BİRDE GAİTADA ELASTAZ TESTİ İSTEDİ.1 HAFTA SONRA ÇIKACAK.OĞLUMUN SADECE BALGAMI VAR.ÖKSÜRÜĞÜ YOK.BİRDE SİZE GETİRMEK İSTİYORUM.HASTANEYEMİ GELELİM.? NEREDE DAHA MÜSAİTSİNİZ HOCAM.LÜTFEN DÖNÜNÜZ.SON ÇAREM SİZSİNİZ.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sn.Sezer, Ter testini tekrarlamak gerekir. Ayrıca genetik testler ile Kistik Fibroz tanısını kesinleştirmekte yarar var. Her Kistik Fibroz hastalığı kötü değildir. Çocuğunuz ve hastalığın duurmuna göre tedavi yapılması uygun olur. Birçok Kistik Fibroz hastası tamamen normal yaşam sürer. Sağlık dileklerimle, Dr.Pehlivanoğlu

17 Ocak 2011 23:19