AA
Soru Sahibi
20 Mart 2011 22:28

hocam merhaba, 6 yaşında bir erkek çocuğum var, anasınıfına gidiyor. Konuşm

hocam merhaba, 6 yaşında bir erkek çocuğum var, anasınıfına gidiyor. Konuşması çok net olmadığı için çocuk psikiyatrına götürdük, fonolojik (sesbilgisel) konuşma bozukluğu olduğunu, anasınıfında düzelebileceğini, kesin tanı için yaşının küçük olduğunu söyleyerek 6 ay sonrasına kontrol amaçlı gün verdi. Ne yapmamız gerekir? Konuşma ve dil terapistlerine götürmemiz gerekirmi? 3 yaşındaki kardeşide aynı, başka çocuklara göre o da yaşının gerektiği netlikte konuşmaya başlamadı hala.bu kalıtsalmı?

1 cevap
Cevaplar (1)

konuşma ve dil terapisi alması gerekir.bulunduğunuz ilin rehberlik ve araştırma merkezine götürürseniz ordan size yönlendirme yapacaklardır.

23 Mart 2011 17:15