MH
Soru Sahibi
2 Haziran 2011 11:57

hocam merabalar,,benim ön 4 dişim problemli..yüzüm genel anlamda düzgün ama

hocam merabalar,,benim ön 4 dişim problemli..yüzüm genel anlamda düzgün ama öndeki 2 diş biraz geride ve sağında ve solunda olan diler ön iki dişin üstünde..diş boyumda düz...yani ön iki diş azcık olması gerekiyor sanırım...doğallık bozulmadan ve kimsenin anlamayacağı,dişetimle uyumlu ne yapılabilir?yani dişlerini yaptıranların geneli cok belli dişetinde koyuluk ve diş,dieti uyumsuzluğu gibi..ne yapılabilir bana lütfen yardım edin:(ankaradayım..mail adresime mail atabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Ayşegül Yalçın Ünlüyol
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba; Öndeki dört dişe tam seramik uygulaması yapılması uygun. Porselenin altında metal olmadığı için dişetinde renklenme,herhangi bir koyu gölge problemiyle karşılaşmayacaksınız. Diş etlerinde çekilmeye sebebiyet verecek durum ortadan kalkmış olacak. Tam porselen sistemleri ışığı içinden tıpki doğal mine ve dentin gibi geçirdiği için flash ışıklarında ve spot ışıklarında mat bir görünüm oluşmayacak. Doğal bir görünüm elde edebileceksiniz.

6 Haziran 2011 18:42