KS
Soru Sahibi
9 Eylül 2020 21:08

Hıperaktıvıte nasıl anlasılır

Merhabalar, 2 yasında bı oglum var. Yalnız bız mı abartıyoruz cocugun karakterı mı boyle bılmıyorum acıkcası cocukta bı enerji patlaması var 5dakıka yerınde oturamıyor mesela yemegını bıle gezerek yemeyı sevıyor ole bı huysuzlugu yok aglaması vsvs sadece asırı enerjik hıperaktıvıte kac yasında anlasılır bununla ılgılı kaygılarım var acıkcası saldırması huysuzlugu ınatcıkıgı asla yok aksıne asırı duygusal sevımlı muzık dınlemeyı dans etmeyı sever asla bırıne zarar veremez bununla ılgılı yardımcı olabılımısınızı

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Çocuğunuz şu anda bu yaşta bu durum hakkında bir şey söylemek etik değil. Tüm çocukların farklı karakterleri vardır ve biz ebeveynler olarak çocuklarımızı diğer çocuklarla veya neyin “normal” olması gerektiğini karşılaştırmaya başladığımızda, bu şüphe ve kaygı devreye girdiğinde olur. Bu yüzden öncelikle çocuğa daha fazla aktivite ve daha fazla alan vermeyi öneriyorum. çocuğun enerjisini kaybetmesi için. Unutmayın, virüs yüzünden uzun süredir evdeyiz. Kendi dünyasını ve kendisini yeni tanıyan bir çocuğun çok fazla alana ve zamana ihtiyacı vardır. Öyleyse önce bir aktivite programı ile başlayın, böylece çocuk belirli bir zaman olarak enerjisini kaybedecek ve vücudu buna alışacaktır. Bu, çocuk hormonlarına da yardımcı olacaktır ve bu dengeden çocuk umarım çok daha iyi hissedecektir.

10 Eylül 2020 10:19