ŞS
Soru Sahibi
19 Şubat 2020 00:19

Hayvanlara olan bağ

Merhaba hocam oğlum subat 2017 doğumlu yaklaşık iki aydır kreşe gidiyor tam zamanlı olarak.okula gitmesiyle ilgili şükür bir sıkıntımız yok severek gidiyor okula göndermek istememizdeki ilk sebep konuşmada oluşan gecikmesi(genelde tek kelimeleri tercih ediyor en fazla üç kelimeli kısa basit cümleler kuruyor ) bizim dışımızda kimse konuştuğundan anlamaması ve hayvanlara olan bagıydı hatta bu sevgi bağ çok aşırı fazla hayvan oyuncaklarıyla birlikte yemek yiyip onlarla uyuyor hatta yemek yerken onları taklit ediyor herseyi hayvanlı olsun istiyor tüm kitapları masalları kendine öz ne varsa hayvanlı bilmediği tüm hayvanları öğrenmek istiyor Okuldan gelince hepsini çıkartıyor şarkılar söylemeye çalışıyor Devamlı onlarla oynuyor Bu durum bizi kaygılandıedıgı için kendi yaşıtlarıyla birlikte olması için oyun odaklı bir kreşe başlattık fakat suan ki durum da da son öğretmenimizle konuşmamızda arkadaşlarıyla iletişime geçmek istememesi bunun bizde farkındaydık okulla değişeceğine inanmıştık kendi yaşıtlarıyla iletişime geçmek istese bile bunu dürtü yoluyla yapıyor ya elindeki ne alıyor yada vuruyor itiyor alıp kaçıyor ve sahipleniyor kesinlikle paylaşmak istemiyor .genelde teknoloji den elimizden geldikçe uzak tutarak kitaplarla oyunlarla etkinliklerle büyütmeye çalıştık ama artık nasıl davranacağımızı bilmiyoruz gerçekten bizimle aşırı inatlaşmaya başladı en baştan beri anlatarak büyüttük hep ama vurması yememesi kırıp dökmesi paylaşmaması git gide artan hayvan bağı bizi yıpratıyor kaygılandırıyor lütfen yol gösterir misiniz bize 🙏🏻

1 cevap
Cevaplar (1)

Saygılar, Çocuk neden bağ kurmuyor? Bir zorluk mu var yoksa nörolojik mi? Bazı çocuklar için hayvanlarla bir bağ oluşturmak diğer çocuklara veya yetişkinlere göre daha kolaydır. Çocuklarımıza veya çevremizden çok yüksek beklentilerimiz olduğunda, çocuklar tatmin olduklarını hissettikleri ilişkileri bulma eğilimindedir. Lütfen çocuğunuzun tüm ilişkilerini tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ve en yakın pedagogu randevu almanız tavsiye ediyorum. Teşekkürler Sara Pires Özen

21 Şubat 2020 22:39