CN
Soru Sahibi
8 Mart 2019 16:48

Genel Anestezi Altinda Diş İslemleri

Doktor Hanım merhaba. Elazığ dan yaziyorum. Elazığ Şehir Hastanesinde klinik sekreteri olarak gorev yapiyorum. Kızım 5.5 yasinda. Dişlerinde bayagi bir çürük var. Elazığ da özel bir klinige gosterdik. Diş hekimi ; bircok islem gerektigini ve bunun cocuga Pedodonti esliginde ve genel anestezi altinda yapilmasinin daha uygun olacagini soyledi. Elazig da bunun icin uygun sartlar bulamadik. Bu arada yanagi sismisti, doktor tavsiyesi ile antibiyotige basladik. Malatya tavsiyesi uzerine yaptigim arastirmalarda, tavsiyelerde karsima bu isin uzmani bir isim cikti ; Pınar Demir... Kapilar size acildi. Doktor Hanim, sartlar bundan ibaret. Cocugumu, girisinden cikisina kadar size emanet etmek istiyorum. Bende saglikciyim, Elazığ dayim. Istedigim dakika gelip gitme imkanim yok. Bana nasil bir yol gosterirsiniz ? Ciddi anlamda cocugumu, sizinle bulusturmak istiyorum. Kendi acimizdan tikandik kaldik. Bu tikanikligi acmada bize yardim eder misiniz ? Arzu ederseniz elimde cocugun diş fotolari var. Arzu ederseniz ayrintili anlatmak isterim. Sizden bilgi rica ediyorum. Kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pınar Demir
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

merhaba, inönü üniversitesi turgut özal tıp merkezi bünyesinde engelli diş tedavi merkezimizde genel anestezi altında diş tedavileri yapılmaktadır, ancak engellilerin öncelikli olduğu ve çok talep gören; yani çevredeki tüm illerden hastaların başvurduğu yoğun bir sıramız vardır. ayrıca diğer illerden yönlendiren hekimlerin genel anestezi endikasyonu koyduğu hastaların çoğunu biz kliniğimizde normal yollarla ikna ederek yapabilmekteyiz. genel anestezi en son çare olarak başvurduğumuz bir yöntemdir. kesin olarak genel anestezi diyebilmem için ve sonrasında da mevcut sıraya alabilmem için çocuğu görmemiz gerekir. muayene için geldiğinizde çocuğun uyumunu değerlendirip mümkünse birkaç dolgusunu yapabiliyoruz. muayene için çalışma saatlerimiz dahilinde istediğiniz zaman gelebilirsiniz. geçmiş olsun.

11 Mart 2019 17:19