bc
Soru Sahibi
18 Mayıs 2020 03:43

4.5 yaş çürük diş

Hocam benim 4.5 yaşında oğlumun alt sol arka dişleri çürük 4 gün öncede ağrıdı ve sonrasında ateşi çıktı gece olduğu için ilk çocuk acile gittik bize croxillex 400/57 mg antibiyotik yazdılar ve ardından diş hastanesinin acilene gittim dişlerine bakıp apse yapmış ve çok erken çürümüş dediler kanal tedavisi olabilir dediler ve bunuda iyi bir pedodontine götürüp göstermemizi istediler özellikle fakülteye getirmezi istediler bizim endişemiz aslında kanaltedavisi değil sadece anesteziden çekiniyoruz daha öncede geniz eti ameliyatı oldu 2,5 yaşında çok zor geçmişti ameliyattan sonra sürekli ağladı ve ateşi 40 a kadar çıktı ve bu durumu tekrar yaşamak istemiyoruz acaba fakültede lokal anesteziyle yapabilme şansımız varmı yada deneyebilirlermi bu kanuda bir fikir verebilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pınar Demir
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Fakülte hastanemizde tüm hastaları öncelikle çocuk diş hekimliği uzmanı bir doktorumuz muayene ediyor, ona göre yapılacak tedaviye karar veriyoruz. Geldiğiniz gün nöbetçi doktorumuz muayene eder, röntgenini çeker, sağlık bakanlığının bize verdiği acil tedavi kapsamındaysa -ki öyle görünüyor, izin verirse tedavisi yapılır. Hastanemizde mutlaka her hastanın tedavisini kendimiz deniyoruz, başka herhangi bir kurumdan genel anestezi sevki yada önerisi bir şey değiştirmiyor. Eğer çocuğunuz lokal anestezi ile kanal tedavisi yapılmasına müsaade etmez ise, pandemi döneminde genel anestezi ile kanal tedavisi uygun olmadığından dişin çekimine karar verilebilir, çekim de bir tedavidir. Çocuğu ve dişi görmeden net bir şey söyleyemem. Geçmiş olsun, sağlıklı günler diliyorum.

19 Mayıs 2020 16:23