BR
Soru Sahibi
6 Mayıs 2011 12:35

Eşim 4 Defa DüşükYaptı. ERKE DÖNEM HOCAM 7-8. HAFTALARDA Rahim Filmi Çekil

Eşim 4 Defa DüşükYaptı. ERKE DÖNEM HOCAM 7-8. HAFTALARDA Rahim Filmi Çekildi. Sonuçlar Normalmiş. Ancak Prothrombin g*** *** **a : Mthfr C677 : Mthfr A1298c : Heterozigot Mutant üçüde Sonuçta Compound Heterozigot Yazıyor. daha sonra 6 ay benexol b12 2x1 coraspin 1x1 ve folik asit 1/2x1 kullandıktan sonra hamile kaldı hamile kalınca 6.haftada clexane 0,4ml kullandı ama buda 11.HAFTADA düşükle sonuçlandı. doktor şimdide eşime lupus antikogülan ve her ikimizde de kromozom analizi testi istedi.daha önce 3.düşüğe kromozom analizi yaptırmıştık normal çıkmıştı. hocam bu kan pıhtılaşması hastalığın yatarak yada başka türlü tedavisi nedir. teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun... biz 2 ve üzeri gebelik kayıplarını tekrarlayan gebelik kaybı olarak niteliyoruz ve eşlerden kr analizi ile tromboili paneli istiyoruz. kr normal çıkmış tamam, pıhtılaşmada çıkan sonuçlar elbette sıkıntının temeli olabilir ve bu durumdan bizi önleyecek malesef söyledikleriniz (clexan yatak istihati) dışında benim bilgim dahilinde yapılan bir şey yok. kadın doğumcular bu konuda daha tecrübeli , onlara da danışmanızda fayda var.

6 Mayıs 2011 12:57