YK
Soru Sahibi
6 Mart 2017 20:08

Ergenliğe girmedim

14 yaşındayım ergenliğe girmedim (boy 1.50)(Kilo 30)arkadaslarimin bir çoğu 2 yıl önce girmiş olsada ben henüz girmedim en kısa boylu arkadaşım 1.65.Tipim 5. Sınıf öğrencisi gibi boyum 5. Sınıfta 1.45 di şu an tesislerde biraz kıllanma var penis üstü sadece aşırı küçük kıllar var ama onlarda bu sene içinde çıktı.Ve bende aşırı halsizlik devamlı bu yorgunluk var ek vitamin desteği balık yağı kullanıyorum fakat devamlı olarak değil aklıma geldiği zamanlar hocam abimdede aynı sıkıntı vardı benim yaşlarda doktorlara gittik kemiklerine falan her şeye baktılar bir sürü test yaptılar sorun yok dediler bende sorun varmıştır doktora gitmeme gerek varmı?? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler Kerem 14 yaş -aşırı yorgunluk ,halsizlik ve gelişimde biraz geriden gelme var.Bir endokrinolog tarafından kontrol edilmende fayda olur. kardeşin de de ayni şeyler olması ve bugün bir sıkıntısı yok ise genetik bir durum söz konusu olabilir ancak yine de bir kontrolden geçmende fayda vardır.

11 Mart 2017 10:54