gd
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 09:44

Emerken ısırma

Merhaba hocam size sormak istediğim küçük bisey var 6 aylık oğlum var alttan 1 disi çıktı daha ilk dis cok kasiniyor dis kasiyicisi var ekstradan ben jellerle masaj yapmama rağmen bazen emzirirken mememle oynuyo ısırıyor. Canım yandı biraz ama ilerde üst dişleri de çıkınca epey canım yanar kanar alışkanlık haline getirirse. Bi kere ısırdığında ay dedim tepki verdim korktu irkildi ağladı. Daha sonra baska sefer Hayır isiramazsin sadece emebilirsin dedim ciddi ses tonuyla sanırım Hayır dediğimi anladı yine ağladı ama isirmadi bazen ısırıyo bazen ısırmıyo. Nasıl bir yol izlemeliyim bi yerde ciddi bi ses tonuyla Hayır deyip kucaktan memeden indirmeyi okumuştum ama bunu anlaması icin daha erken galiba? ne zaman anlar söylediklerimi his olarak hocam napayim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mustafa Erkan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar, 6 ay erken gibi görünmesine rağmen karşı tarafın tepkilerinin farkında olabildikleri bir dönemdir. Ses tonunu biraz yükseltmek, kısa süreliğine memeden uzaklaştırmak çocuğu olumsuz yönde etkilemez. Çocuk psikiyatrisi bölümden ayrıntılı danışmaşık almanızı öneririm. Saygılarımla

21 Kasım 2018 08:17