MM
Soru Sahibi
22 Şubat 2008 17:00

doktor hanım benim sorum boynumda oluşan fıtığın ameliyat gerektirdiğ ama

doktor hanım benim sorum boynumda oluşan fıtığın ameliyat gerektirdiğ ama ben ameliyat olmakta tereddütlüyüm akapunktur tedavisiyle rahatlamış kişiler benimde akapunktur yöntemini denememi söylediler ama ameliyat safhasında akapunktur ne kadar faydalı oluyor bunu bilmek ve buna göre bu yöntemi denemek istiyorum...bu arada 37 yaşındayım

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İbrahim Mithat Us
Pratisyen Hekimlik

Akupunktur bütün ağrılarda ağrıyı azaltmakta etkili bir yöntemtir.Boyun ve bel ağrılarında çok faydalı sonuçlar vermektedir. Genelde boyun ağrılarının ancak çok küçük bir kısmında ( %5 civarı) ameliyat gerekmektedir . Mutlaka ameliyat gereken vakada Akupunktur tedavisi doğru olmaya bilir bunun ayrımı için MR ve flimlerinizle birlikte Akupunktur hekimine başvurursanız tedavi hakında en doğru bilgiyi albilirsiniz . Geçmiş olsun dileklerimle .

27 Şubat 2008 10:20