DZ
Soru Sahibi
19 Eylül 2015 11:30

diş eti kanaması

Merhaba ; Benım her gece uykuda diş etim kanıyor ve bu son zamanlarda cok sık olmaya başladı sabah kaltıgımda agızım çamur gıbı oluyor diş fırcalamam cok duzenlıdır diş taşlarımıda temızlettırmek ıstemıyorum daha once bır kac kez temzılettım dıs mınelerıme ve diş etıme zarar verıldı sızce ne yapmalıyım . Sert birsey yıyemıyorum diş etlerım çok hasaslastı . Yardımıcı olabılırmısınız bu konuda.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Didem Argun
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Zeze Hanim, Diş taşı diş etinin üzerinde ve altında durmaya devam ettiği sürece, vücut onu atmak üzere kanama, diş eti büyümesi ya da çekilmesi şeklinde tepki gösterir. Lütfen diş taşı temizliği yaptırmak üzere en kısa zamanda hekiminize başvurunuz

21 Eylül 2015 22:24