KA
Soru Sahibi
20 Temmuz 2010 10:54

diş çekşlen yere yemek artıkları giriyor ne yapmalıyım

Merhaba Doktor Hanım, 1 gün önce sağ alt taraftaki büyük azı dişim çekildi. Çekimden sonra derin bir boşluk oluştu. 8 saat kadar bir şey yemedim. Sonra sol tarafta yemek yedim. Bu sırada yemek artıkları ağız boşluğuna geldiğinden o tarafa kaydı. Çekim boşluğuna yemek artığı girdi. Bunu önlemek mümkün değil. İster istemez yemek artıkları boşluğu doğru gidiyor. Boşluk dişetiyle kapanacağından bu yemek artığıyla bütünleşir mi? Yoksa yemek artığı yukarı doğru mu çıkar? Ne yapmamı önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mustafa selçuk Soyluoğlu
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Hiçbirşey yapmana gerek yok.Orda oluşan boşluk kan pıhtısıile doldu.Yemek girmez.Fırçalamaya devam.

21 Temmuz 2010 13:52