oo
Soru Sahibi
17 Ağustos 2019 20:20

diş aşınması

hocam merhaba saygı ve sevgiler öncelikle, sayıbn hocam benim sol alt dişimde arayüz kısmında çürük vardı dolgu yapıldı. şimdi de üst kısmında sanki sinirler üste çıkmış gibi elektiriklenme ve ağrı oluyor durduk yere ağrım yok ama gittiğim doktor diş sıkma olduğunu ve üst tarafın aşındığını söyledi kaplama yapılması gerektiğini belirtti. bende sağlam dişimi kestirmek istemiyorum bunu için başka bişi yapılabilir mi hocam yada benim yapabileceğim bişi varmıdır ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Esat BAŞOL
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba Bahsettiğiniz problemde aşınma miktarı fazla ise genellikle en net çözüm porselen kaplamadır, ilgili bölge indirilerek yapılabilecek olan dolgu tedavisi de çözüm olarak düşünülebilir. Ancak mine dokusunu bile aşındıran diş sıkma ve gıcırdatma durumu yapılan dolgunun kırılmasına sebep olabilir. Bu durumda esas sorun olan diş sıkmanin sebebi ve çözümüne yönelik tedavileri de düşünmek gerekcektir. Geçmiş olsun

17 Ağustos 2019 20:59