ön
Soru Sahibi
28 Ekim 2016 22:42

cocuk zekası

HOCAM MERHABALAR. BENİM 19 AYLIK BİR KIZIM VAR. KIZIM ÇOK HUYSUZ BİR BEBEK YANİ DOĞDUĞUNDAN BERİ NEDENİ OLMASA BİLE SÜREKLİ AĞLAYAN MIZMIZ BİR BEBEK. BİRAZ SAKİNLEŞMESİ ADINA ZAMAN ZAMAN EĞİTİCİ BEBEK ŞARKILARI BEBEK ÇİZGİFİLMLERİ İZLİYOR BUNLARDAN MUTLU OLUYOR.AMA HOCAM KIZIM ONA DEDİĞİM KOMUTLARIN HİÇBİRİNİ ANLAMIYOR YANİ VER AL KAPIYI KAPAT OTUR KALK GEL GİBİ YANİ HİÇBİŞEYİ ANLAMIYOR VE YAPMIYO. AMA BENİM YAPTIKLARIMI TAKLİT EDEBİLİYO EL ÇIRPMA BİRBİR SAYMA DADA BABA MAMA DEDİĞİMDE O DA TEKRARLIYOR. EVDE ONA YAKALIYCAM DİYE HEYECANLA BAĞIRDIĞIMDA KOVALAMACA OYNUYORUZ KAÇIYOR. TUŞLU SES ÇIKARAN OYUNCAKLARIN DÜĞMESİNE BASIP ŞARKILARINI ÇALDIRABİLİYOR. AMA DEDİĞİM GİBİ DEDİKLERİMİ ANLAMIYOR.SÜREKLİ HUYSUZ. VE SÜREKLİ DE MASANIN ALTINA GİRİP SANDALYELERİ TEKMELİYO SEHPALARIN ALTINA GİRİP YATIYO ONLARI TEKMELİYO. ÇOCUKLAR İLE YANYANA GELMEK İSTEMİYO BAĞIRAN ÇOCUKLAR OLUNCA KORKUYO AĞLIYO SOSYAL OLMUYOR İSTEMİYOR. HALA PÜREYİYİO NE YAPTIMSA BÜTÜN YEMİYO AĞZINA KÜÇÜK BİR PARÇA GİRSE HEMEN KUSUYO. (BU ARADA İNEK SÜTÜ ALERJİSİ VE REFLÜSÜ OLAN BİR BEBEK BUYÜZDEN SÜREKLİ KUSMALARI OLDUĞUNDAN PÜRE VERDİM) AMA ÇOK DENEMME RAĞMEN MİNİK BİR LOKMAYI BİLE YUTAMIYO HEMEN KUSUYO.. YANİ HOCAM AKLIMA GELENLERİ YAZDIM AMA BENİM KORKUM ÇOCUĞUMUN ZEKASI İLE BİR SIKINTI OLABİLİR Mİ YANİ OTİSTİK YADA ZEKA GERİLİĞİ GİBİ BİR DURUM OLABİLİRMİ. ŞÜPHELENMELİMİYİM NASIL ANLARIM BUNU NE YAPMALIYIM HOCAM YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, gözlemlerinizi çok anlaşılır ifade etmişsiniz. Kaygılarınıza bir an önce ışık tutmakta yarar var. Gelişim değerlendirmesi yapmadan net bir şey söylemem doğru değil. Hem gelişim hem de davranışsal olarak anlattıklarınıza bakılırsa aşılması gerek durumlar var. Çocuğunuz ve sizi ben ya da bir başka uzmana zaman kaybetmeden göstermenizi öneriyorum. Aşılmayacak hiç bir sorun yoktur. Yeterki adım atılsın. İstanbul da iseniz bana mail adresimden ulaşın ofisime davet edeyim. Sevgiler... pedagogzeynepsimsek@gmail.com Facebook: Zeynep Şimşek(Uzm pedagog)

28 Ekim 2016 22:54