AM
Soru Sahibi
25 Temmuz 2020 10:44

Çocuğa ölüm haberi ne zaman verilir.

38 yaşındaki kızım vefat etti.4 yaş 7aylık erkek torunuma annesinin ölüm haberini ölümden kaç gün sonra söylemek lazım. Vereceğiniz cevap için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

merhabalar mahmut bey, öncelikle başınız sağ olsun. Çocuklara evebeyn kaybı vakit kaybetmeden açık ve net bir dille açıklanmalıdır. 'Annen artık aramızda değil, bizim gibi nefes almıyor, kalbi atmıyor, susamıyor, acıkmıyor.' gibi ifadeler ile ölüm çocuklara açıklanabilir. Ayrıca benim çocuklara ölümü anlatmakta ilgili ayrıntılı bir açıklamam var. İnstagramdan www.instagram.com/ailenizinpedagogu bu linkten beni takip ederek okuyabilirsiniz. Sevgiyle

7 Ekim 2020 19:11