dh
Soru Sahibi
27 Temmuz 2018 10:40

Çaresiz anne

Merhaba Gülay hn ben 8 ve 4 yaşlarında 2 erkek çocuk annesiyim. 4 yaşındaki oğluma hamile kaldığımı eşim askere giderken öğrendim eşim geç askere gitti tecilliydi oğluma hamileyken o askerdeydi, doğduğundada şimdi 4 yaşında ama eşim ona hiç iyi davranmıyor bağırıyor, kovuyor üstüne yürüyor ama 8 yaşındakini yamacına alıyor saatlerce tv izletiyor defalarca konuşmama rağmen aynı tavır oğlum gece sıçramaya ağlamaya başladı ne sıkıntısı varsa 4 yaşındakine yüklüyor eğitimli bir anneyim ama çaresiz kaldım artık ayrılmaya karar veredim evden de gitmiyor sen bu çocuğu şımartıyorsun diyor başka bişey demiyor ve 4 yaşındaki oğlum konuşmuyor onun için konuşma terapisine başladım küçük oğlumun durumunu anlamıyor sizce küçüğü bi pedagoga da götürmelimiyim yada başka ne tavsiye edersiniz. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar.. Zor bir durum. Evet kesinlikle iyi bir Pedagog ve eşiniz kabul ederse bir aile terapisti düşünebilirsiniz. Pedagog zaten aile ile anne ve baba ile tek tek görüşme ayarlayacaktır. Konusmama önemli bir belirti davranış problemleri de ifade becerisi olmadıgı için artiyor olabilir. Destek almanızı mutlaka öneririm.. Eğer çocuğunuz anaokulu sosyal etkinlikler vs almıyorsa orff eğitimini öneririm. Onun da davranışlarını sakinleştirip sosyallik ona da iyi gelebilir. Ama sizin de tahmin ettiğiniz gibi destek almak bu durum için şart. İzmir e yolunuz düşerse yüz yüze görüşmeye gelebilirsiniz. İyi günler dilerim

27 Temmuz 2018 10:59