ÜS
Soru Sahibi
27 Ekim 2012 14:37

Canım oğlum

Nilçin Hanım, merhaba.banim oğlum 28 aylık hareketli,mutlu bir çocuk yaşının getirdiği tüm özellikleri yaşıyoruz.istediği olmadığında bağırmayı,ağlamayı,birşeyleri sürekli atmayı ya da dışarı çıktığımızda başkasının elinde gördüğü herşeyi istiyor.Ben öğretmenim çalışan bir anneyim bu konuları hafif atlatmakiçin elimden geleni yapıyorum tabi her zaman doğru olanı yapamıyorum..son günlerde eline küçük pamuk parçası alıp parmakları arasında yuvarlıyo, ve bundan çok hoşlanıyor.birden aklına geliyor ve benden istiyor verince seviniyor.sadece pamuk değil pijamasının üstündeki ipliği kopararak o o ipide elinde yuvarlıyor.ağzına almıyo sadece parmakları arasında yuvarlıyorözellikle uyurken öyle uyuyor.nedeni ne olabilir?yapmam gereken birşey var mı?iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Öncelikle bir nedene başlamak zor. Onu rahatlattığı için bunu yapıyor olabilir özellikle de uykuya geçişte yapması bunu daha anlamlı kılıyor. Siz dikkat çekmemeye olumlu ya da olumsuz pekiştirmemeye dikkat edin. Yaş itibariyle de bizim 2- 2;6 yaş dönem çzelliklerini gösteriyor. Süreç uzar ya da içinden çıkılmaz hal alırsa bir uzman desteği alabilirsiniz. Sevgiler, Nilçin Doyran Bengisu Uzman Pesagog

12 Aralık 2012 10:27