üi
Soru Sahibi
1 Kasım 2018 09:48

Bebek ve uyku

Merhaba 21 aylık kizim var emiyor bu zamana kadar aynı odada fakat beşiğinde yatıyordu şuan benimle yatmak istiyor ne yapılması doğru olur danışmak istedim çalışıyorum bu arada.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Mutlaka yatmak istediği zamandan önce bir şey olmıstur bir korku bir kaygı bir uzaklık veya iletişiminizde kopukluk. Öncesini gözlemlerine derim. Ama ay olarak henüz büyük değil o nedenle yanınızda yatmasına izin vermenizde sakınca yok buna ihtiyacı var bu dönem muhtemelen ve izin vermezseniz öfke ve kaygı durumu artabilir. İletişimsel ve ten teması gerektiren oyunlar oynamanız geçiş için iyi olabilir. Örneğin fış fış kayıkçı, birbirinize krem sürme, masaj yapma vs gibi ten teması gerektiren ve iletişimi artıran oyunları oynamaya başladıktan bir süre sonra tekrar yatak ayrımını deneyin. En azından teması farklı bir yerden sağlayıp kaygıyı azaltmasına yardımcı olabilirsiniz. İyi günler dilerim

1 Kasım 2018 12:28