AA
Soru Sahibi
28 Eylül 2020 12:43

Bebeğim huy değiştirdi

Emre bey merhaba. 2 yaşında bir oğlum var, pandemi dönemine kadar çok iyiydik fakat pandemiden sonra çocuğun huyları davranışları çok değişti. Sürekli annesine sarmaya başladı, gidiyor sarılıyor öpüyor beni çok nadir öpüyor.. birlikte oyun oynarız fakat sadece işini görüyor benimle.. elimden bişey yemiyor içmiyor, annesine sarılıyor bana sarılmıyor, banada gel babacım dediğimde olmaz git diyor.. İşten eve gelirken bişeyler alıyorum mesela bak sana sürpriz aldım diyorum seviniyor elimden alıp annesine veriyor aç yicem diye.. İşten gelince gel babacım hadi atti gidelim diyince benden iyisi yok hemen sarılıp öpüyor o zaman sıkıntı yok.. oyun oynuyoruz gülüyor eğleniyor, hadi gel sarış yapalım diyorum hayır diyor oyuna devam etmek istiyor.. Bir zarar yapcak mesela önünden aldığımızda basıyor yaygarayı kendini sıkarak ağlamaya başlıyor kendini yere atıyor.. Ağlarken tıkanıyor yüzüne üflüyoruz.. Şuan hiç laf dinlemiyor, bazen durduk yere çat diye tokadı indiriyor.. Önceden bana gelip bişey siteyeceği zaman babam diyordu, oraya gidilmez babacım gel dediğimizde ağlıyor ama gitmiyodu çekiniyordu.. Şuan hiç umrunda bile değil.. Bu durum çok canımı sıkıyor.. Benim çocuğum laf dinleyen arsız olmayan içli içli ağlayan bi çocuktu.. Nasıl bu duruma geldik alamıyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Davranışsal olarak bir tutarsızlığa girilmiş olabilir ev içerisinde, çocukta bunun farkına varmış ve bunu sürdürüyor olabilir. Ağlarken katılması normal bir durum değil bu yüzden sağlıklı bir gelişimsel ve bütüncül değerlendirme yapılmasını öneririm. Bu değerlendirme sonrasında çok daha detaylı bilgi alacağınıza eminin. Sağlıkla

29 Eylül 2020 11:56