EC
Soru Sahibi
26 Ocak 2021 13:29

Bebeğim az hareketli

Merhaba doktor bey ben 30 haftalık hamileyim lansor bi aydır kullanıyorum doktorum haftada bir tane almamı söyledi 1 tane ictikten bi hafta sonra tekrar midem yaniyor bebeğim çok az hareket ediyor gunde bazen 2 3 defa bazende 5 6 defa daha fazlası olmuyor ve hareketleri hiç güçlü değil damar atması ilaçtan olabilirmi yada ne yapmalıyım tatlida yiyorum ayni

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Ceren Hanım Mide yanması şikayetinde genellikle Lansor gibi sistemik etkili değil Gaviscon gibi lokal etkili ürünleri kullanmak daha çok kabul gören bir yaklaşımdır. Gaviscon sindirim sisteminden kana geçmediği için midede direkt asidi nötralize eden bir ürün olduğu için Lansor yerine Gaviscon kullanmanız daha uygun olur. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle Dr. Ünal ZAĞLI

27 Ocak 2021 11:46