sd
Soru Sahibi
3 Nisan 2020 10:52

Antibiyotik kullanımı

Mrb Atila bey ilaç yutamıyorum. Ve penisilin sefiksim içeren antibiyotikler alerji yaptı diş doktorum budurumda en iyi ilaç spiramisin içeren ilaç olduğunu soyledi fakat hap yutamadığım için başlayamadım bolerek te yutamadım bu grup ilacın surup yada efervesan formu varmıdır diş ağrım çok şiddetli tedavi olup dişimin çekilmesi gerekiyor değerli önerilerinizi rica ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Deniz hanim Bu dönemde diş hekimine gitmenizi ne diş hekimleri ne de ben öneriyorum. Ancak gitmek zorunda kalırsanız sizin durumunuzda penisilin ve çapraz alerji olasıliğı olan sefalosporinler kullanılamaz. Onerim makrolid grubu klaritromisinin şurup formu var. 250 mg /5 ml günde iki kez alıp 4.gün diş hekimine gidebilir sonrasında da 3 gün daha devam edebilirsiniz. Geçmiş olsun Dr. Ünal Zağlı

6 Nisan 2020 03:16