ss
Soru Sahibi
13 Eylül 2020 08:59

Anne bagimliligi

Hocam merhaba, 2,6 aylik bir kizim var annesi olmadan hicbir yer de durmuyor anneden ayri kalamiyor. Annesi ise basladi 2 gun oldu benim annem bakiyor cocuga. Ama hicbir sekilde susmuyor hicbir sey yapmak istemiyor. Annesi durmuyor. Bu durumda nasil bir yol izlemeliyiz annesi calismazsa daha mi iyi. Ya da nasil alistirabikiriz bu duruma. Aydinlatir misiniz tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

Merhabalar Serhat Bey, Bu durumu etkileyen pek çok etken olabilir, Belli ki çocuğunuz annesinden ayrışmada güçlük çekiyor. Anne ve çocuk arasında güvenli bağ kurulmamış ise, çocuk anneye kaygılı bir şekilde bağlanır. Ayrıca anne kaygılı bir kişilik yapısına sahip ise, çocukda da kaygı sorunu gelişebilir. Yalnızca çalışma etkeni çocukta bu kadar yogun bir ağlama davranışını ve stresi beraberinde getirmez. Mutlaka bir uzmandan destek almanızı öneriyorum, kızınızda kaygıyı neden olan etkenler dikkatle bir şekilde analiz edilmelidir. Sağlıcakla Kalın

7 Ekim 2020 19:00