KE
Soru Sahibi
31 Mayıs 2020 22:35

Alt dudak emme alışkanlığa mı dönüşüyor?

Merhaba Hocam, oğlum 4 yaşında. 2 aydir (covid-19 sürecinde) alt dudağını emmeye başladı. Başlardayken pedagogla görüştüm mudahale etmeyin, duygularını anlamaya çalışın dedi. Biraz uyduk ama morartana kadar emdiği için kendimizi hep uyarirken bulduk. Normalde sendrom dönemlerini bile olması gerektiği gibi atlattık. Bunun alışkanlığa dönmesinden endişeliyiz. Nasıl son verir buna. Destek rica ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Bu tür davranışlar genellikle strese bağlıdır. Genellikle kendini ifade etmeme veya anlamama ile ilgili stres. Korku da bu tür davranışların en büyük faktörlerinden biridir. Siz ve çocuğunuzla konuşabilmemiz için ofise gelmenizi tavsiye ederim. O zamana kadar, en sık gerçekleşen anları kaydetmeye çalışın, böylece tıkanıklığın nerede olduğu hakkında daha iyi bir fikrimiz var. Teşekkür ederim. Sağlık Kalın.

31 Mayıs 2020 23:57