TS
Soru Sahibi
31 Mart 2020 22:55

Alerjik proktokolit

Kolay gelsin hocam, 4 buçuk aylık kızımın yaklaşık 1 aydır kakası kanlı ve mukuslu şekilde ve sade anne sütüyle besleniyor. Doktorumuz süt alerjisi kaynaklı olduğunu ve deneme yanılma yöntemiyle alerjisi olan besini bulup annesinin yememesini sağlayıp sorunu çözeceğimizi söyledi fakat süt ve süt ürünlerini 2 hafta kestiğimiz halde düzelme olmadı, 10 gündür yumurta da tüketmiyor annesi fakat minik noktalar halinde kakasında halen kan geliyor. Bu deneme yanılma sürecinde kızımızın bağırsaklarında daha kötü bir durum olmasından korkuyoruz böyle birşey söz konusu olabilir mi? Bundan sonraki tedavi süreci nasıl olmalı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba, geçmiş olsun. Sizi muayene eden hekimle eposta ya da telefonla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bebeği görmediğim için eksik bilgi ve yönlendirmede bulunmak istemem.

4 Nisan 2020 13:08