AS
Soru Sahibi
18 Şubat 2020 05:24

Alerjik astim

Hocam merhaba benim 2 yaşında oğlum var 6.ayında dr. Alerjik astim teşhisi koydu o gün bu gündür oğlum her ay hastalaniyo ve her alerjik reaksiyona orta kulak iltihabı eşlik ediyo antibiyotik kullanmaktan sindirim sistemi mahvoldu sizce ben nasıl bir yol izlemeliyim inanın kafam bilgi kirliliğiyle dolu her gittiğim dr farklı bi yaklaşımda bulunuyo artık allak bullak oldum en son araştırma yaparken üzerlik tohumu nun alerjik astim da çok etkili olduğunu öğrendim fakat kullanım konusunda çocuklarla alakalı bilgiye ulaşamadım sizce kullanmalimiyim ve kullanabilirsem bunun buharını astim icin kullandigim hava makine yoluyla verebilirmiyim cevap yazarsaniz cok sevinirim 🙏

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba annesi, Astım gibi kronik bir seyir izleyen hastalıklarda aileden çocuk hakkında detaylı öykü alınması ve çocuğun detaylı şekilde muayene edilmesi gerekir. Üzerlik tohumunu makine yoluyla vermenizi önermem. Hem böyle bir kullanım herhangi bir çalışma ile desteklenmiş değil, hem de çocukta duyarlanma ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir. En doğru yaklaşım ve bilgi çocuğu değerlendirdikten sonar verilebilir. Bağışıklık sistemi yönünden de değerlendirilmesini öneririm. Geçmiş olsun.

18 Şubat 2020 12:27
AS
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam çok hızlı dönüş yaptınız 😇😇

19 Şubat 2020 04:45
Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Rica ederim :)

19 Şubat 2020 12:28