21 Ekim 2010 19:10

aldığım yer yaşımı bilmiyormuş 16 yaşındayım ve kemik gelişiminde kullanman

aldığım yer yaşımı bilmiyormuş 16 yaşındayım ve kemik gelişiminde kullanmanızı tavsiye etmiyorum diyor sizce ne yapmalayım hapın içindekiler:iyodin termojemik karışımı likopen garoka ekstresi(meyve)l-kamitin meyan kökü minseccel karışımı yeşil çay zencefil bugday otu silika magnezyum stearat. lütfen yardım edin ne yapmalıyım çok kafam karışık:(:(:(

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Sevgili danışanım, o kadar enteresan bir dünyada yaşıyoruz ki. İçinde yaşadığımız toplum, reklamler, sistem her şey ama her şey bize çok güzel, çok bakımlı, çok zengin, çok alımlı, çok fit, çok kendinden söz ettiren, çok göz alıcı olmamızı öğütlüyor sanki. bunlardan birine veya bir kaçına sahip olmamamız demek toplumda yeterince yerimizin olmaması demek anlamına geliveriyor. Ve zaten artık maalesef ki toplumun beğenilerine, yanlış olsa da onun belirlediği kurallara bağlı olarak yaşıyoruz. Kimsenin gerçek değerler olan sağlık, gerçek iletişim, bencillikten çok toplumsalcılık gibi kavramlara aldırdığı bile yok. Öncelikle size şunu sormak isterim. Bana boyunuzu, kilonuzu yazmamışsınız. Daha önceki sorunuzda da belirtmemiştiniz. Her şeyin başı sağlık. Zaten daha önceki sorunuzda da güzel ve dengeli beslenerek bu tür şeylere ihtiyaç bile duymayabilirsiniz demiştim. O yüzden dediklerimi tekrarlıyorum. Düzgün ve dengeli bir beslenmeyle ve sağlıklı bir yaşamla zaten bu kiloları verebilirsiniz. Belki boyunuzu ve kilonuzu bilsem bütün bu yazışmalara bile gerek kalmayacak. Belki zaten normal ve sağlıklı kilonuzda olduğunuzu göreceğiz. Sizden sadece şunu bilmenizi istiyorum. Sırf sahip olduğunuzu 5-6 kilo falalıktan kurtulmak istiyorsanız ne olur bu tür yöntemlere başvurmayın. Heniz çok gençsiniz. Ve inanın şu anda metabolizmanız bir çok kişinin sahip olmayı istediği kadar hızlı çalışıyor. Bence bunu değerlendirmenin tam vakti. Her gün mutlaka 1 saatinizi yürüyüşe ayıramaz mısınız? Sadece 1 saat mesela. İnanın bu bile bir çok şeyin değişmesine neden olacaktır. Benim tavsiyem sevgili danışanım, o bahsettiğiniz şeylere gerek duymadan dengeli beslenmeyi ve hareket etmeyi önemsemenizdir. Unutmayın sağlığınız, gençliğiniz ve güzelliğiniz hepsinden önemli. Hatta boyunuzu ve kilonuzu söylerseniz beden durumunuzla ilgili yorum bile yapabilir sizi olabildiğince rahatlatmaya çalışabilirm. Sağlıklı günler diliyorum...

22 Ekim 2010 09:15