EG
Soru Sahibi
26 Mayıs 2016 09:24

4 yaşındaki kızım için dolgu

Mrb doktor hanim benim 4.5 yaşındaki kızımın arka dişlerin altta ve üstte olmak üzere 6 çürük var.dün doktora gittik birini zorla temizliği çürük dişin geçici dolgu yapmak zorunda kaldı kızım durmadıgi için haliyle çok korktu genel anestezi önerdi dr ama yakın zamanda geniz eti ameliyatı olcak buyuzdrn sık anestezi almasını istemiyoruz ne yapabiliriz ayrıca geçici dolgu ne kadr dayanır cvp verirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Didem Argun
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Gül Hanım, Maalesef daha önce cevap yazma şansım olmadı. Öncelikle bunun için özür dilerim. Ben genel olarak çocuk ya da erişkin uyutularak tedavi gereksinimi denen hastaların çok azında genel anestezi tercih ediyorum. Bu tip hastaları da çoğunlukla sedasyon işlemi altında tedavi etmeyi uygun görüyorum. Sedasyon işlemi, genel anestezi işlemine göre problem çıkma olasılığı çok ama çok daha düşük bir işlemdir. Bence sizin ihtiyacınızı sedasyon yapan iyi bir ekip çözebilir. Ekipten kastım bir anestezi uzmanı, bir sedasyon konusunda bilgili diş hekimi veya pedodontist ve bir adet dental asistandır. Umarım cevap tatmin edici olmuştur. Saygılarımla Didem ARGUN

11 Ağustos 2016 15:38