AA
Soru Sahibi
1 Mart 2021 16:22

3 yaşında kız çocuğu tuvaletini altına yapıyor

Merhabalar üç yaşını yeni dolduran bir kız yeğenim var bezini çıkartalı epey zaman oldu ama çişini özellikle de kakasını hep altına yapıyor biz altına yaptığını anlıyoruz ıkınıyor mesela gel tuvalete gidelim diyoruz bizi dinlemiyor,bize vuruyor,lazımlık da kullandık ama fayda etmiyor,sadece annesi bazen kucağına alıp banyoya götürüyor zorla,annesini biraz daha fazla dinliyor bu konuda,bezini çıkartalı çok zaman olmasına rağmen altını temizliyoruz hep,bu konuda bize uzaktan ne tavsiye verebilirsiniz,ne yapabiliriz,teşekkür ederiz şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, yaklaşım ile ilgili olabilir ya da gelişimsel olarak ona da hazır değildir belki de. Gece bez bağlanıyor mu? Ve dikkat süresi yaşıtları ile aynı düzeylerde mi? Bu gibi soruların cevaplarına yönelik bir yönlendirme daha sağlıklı olacaktır. Olmaz ise de bir uzmana değerlendirme için online ya da yüz yüze gitmeniz de fayda olacaktır.

1 Mart 2021 16:27