AT
Soru Sahibi
26 Şubat 2019 22:36

3 yas tuvalet sorunu..

Merhabalar hocam bebim 3 yas 4 aylik bir oglum var gectigimiz yaz tuvalet egitimini tamamlamis gibiydik cis ve kaka sorunsuz tuvalete yapiyordu. Son 2 yada 3 aydir kakasini beze yapmak istiyor.yatili bir misafirlige gitmistik bir gunlugune ogunden beri bez istiyor.bazen nadirde olsa tuvalete yapmaya ikna ediyorum ama en fazla 2 gun suruyor.nasil davranmaliyim.simdiden tesekurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Muhtemelen misafirliğe gittiğinde rahat hissetmedi veya kaygılandı ve davranış devam etti. Çok zorlanmayın, ekstra şeyler kullanın. Tuvalet eğitimi ile ilgili kitaplar vs gibi. Bu sırada mutlaka temas içeren oyunlar oynayın . Birbirinize krem sürmek masaj yapmak gibi. İletişmsel oyunlar da önemlidir. Fış fış kayıkçı gibi evcilik oyunu gibi iletişim ve paylaşım gerektiren oyunlar sizin de bağlarınızı kuvvetlendireceği için o da onu saha çok rahatlatır diye düşünüyorum . İyi günler dilerim

9 Mart 2019 10:11