KA
Soru Sahibi
8 Mayıs 2021 09:05

3 yaş keşif

Merhaba, 3 yaşındaki kızım babası ile yakın temaslarda, kucağına oturduğunda mesela penisini farketmeye başladı ve bu ne baba altına kaka mı yaptın tarzı tepkiler veriyor. Nasıl anlatmalıyız ona? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

3-4 yaş döneminde artık cinsel farkındalık oluşur bu nedenle öncelikle mahremiyete banyoda evde giyinirken vs dikkat edilmeli. Kendini cinsel organını inceleyip herkesin aynısı mı diye dokunmak isteyebilir. Çok net ve doğru ama kısa olarak açıklanmalı. Örneğin, herkesin bir özel bölgesi var kızların burda erkeklerin burda. Bu da babanın özel bölgesi. Onunki seninkiyle aynı şekilde değil. Gibi daha detay sormadan çok daha detaya girmemek en iyisi. Eğer merak eder de bakmak görmek isterse bununla ilgili basit görseller, kitaplar vs kullanılabilir. Teşekkürler

10 Mayıs 2021 02:49