BE
Soru Sahibi
10 Ocak 2012 16:52

2 yaşındaki oğlumun dişi çürüdü

Merhabalar Ayşe Hanım 19 ağustos 2009 doğumlu oğlumun çenesinde şişlik oldu. 2tane doktora götürdüm dişinde çürük olduğunu, çürüğün sinirlere kadar vardığını acil müdahale gerektiğini ancak bulundukları hastanelerin gerekli techizata sahip olmadığını söylediler. Zaten çoğu hastanede pedodonti uzmanı hiç yok olanlarda techizat yok diyor. en son sizin hastanenizden randevu aldım siz yardımcı olabilir misinz? bize neyi önerirsiniz? şimdiden çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ayşe Onat
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun demek isterim. Oğlunuzun yaşı henüz çok küçük. Dişlerini neredeyse sürer sürmez çürütmüş.Çenesinin şişmesi ise abse yaptığını gösteriyor.Bu durumda tedaviye uygun bir antibiyotik tedavisinden sonra başlamak doğru olacaktır ama hastayı görmeden buradan bir şey söylemek doğru olmaz. Benimle iletişime geçerseniz seve seve yardımcı olurum. Bölüm telefonu: *** *** ** Görüşmek üzere.

12 Ocak 2012 00:35