kd
Soru Sahibi
19 Haziran 2014 10:23

2 yaş sendromu mu??

Mrh.Kızım 2 yaşında.çalıştığım için babannesi bakıyor.2 ay oldu memeden kestim.yaklaşık 2 haftadır bana karşı o kadar mız mızlanıyorki anlatamam.bazen bunalıyorum.aynı ergen gibi davranıyor.istediği olmayınca sinir krizi geçiriyor resmen ve oradan bana sarıyor.niye ağlıyorsun kızım ne istiyorsun diye sorunca meme diyo!!!!işten geldiğimde babannesine git diyo.anlamadım acaba memeden kestiğim için mi böyle yoksa beni özlediği için mi? dışarıya gittiğimizde arkadaş ortamında başka çocuklar oluyor.onlara hiç yanaşmıyor.sürekli gördüğü biri de olsa.oyun oynarken onlarla oynamıyo beni yanına istiyor.ne yapacağımı bilemedim.evde küçük bi ergen ve ben evdeyken sürekli mız mız. onunla yalnızken o kadar yapmıyor ama onu farkettim.bi yol gösteririseniz çok sevinirim.şimdiden çok tşk.iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)

Kızınızı memeden ne şekilde ayırdığınız önemli bir ayrıntı. Çalışan annelerin çocuklarının annenin eve geldiği andan itibaren ilgisini istemesi son derece doğal. Her ne kadar her gün eve dönüyor olsanız da çocuğunuzda kaybetme endişesi oluşabiliyor ve bu duygunun ortadan kalkması zaman alıyor. Çocuğunuz size karşı nasıl davranırsa davransın ona sabırlı ve ilgili davranmalısınız." bak bekle, şimdi geldim, biraz dinleneyim" gibi mazeretleri çocukların anlamasını beklemeyin onun tek hedefi sizin ilginiz. Unutmayın yetişkinler çocukların aynasıdır. Ona karşı davranışınız onun da benzer durumda kullanacağı davranış olacaktır. Ayrıca babaanne ile de tutum birliği içinde olmanız yine çocuğun eğitimi açısından son derece önemli. Diğer çocuklarla ilişki kurmayı da siz de oyuna katılıp oyunu başlatabilirsiniz ama burada da sabır çok önemli .Ayrıca şartlarınız elveriyorsa ve de civarınızda oyun grubu yapan bir anaokulu varsa haftada 2-3 1 er saatten başlayarak katılmasının da yararı olabilir

21 Ağustos 2014 17:27