KS
Soru Sahibi
12 Temmuz 2008 18:04

15 önce genel anestezi ile sezeryan ameliyatımda alerjik bir durum oluşmuş

15 önce genel anestezi ile sezeryan ameliyatımda alerjik bir durum oluşmuş ve ameliyat sırasında kortizon verilerek indirilmiş. Neye alerji olduğunu tespit edemeden şu an gebeyim. 2. bebeğimde sezeryan olacağım.İnternette epidural/spinal anestezinin alerji olanlara uygulanamaz diyor. Çok korkuyorum. Yöntemi nedir. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Sevgi Hanım, Sanırım sezaryen operasyonunuz 15 yıl önce olmuş. O zamanki şartlar ile şimdikiler arasında çok fark olması bir yana, allerjik durumdan kasıt nedir, size sanırım tam anlatılmamış. Allerji kavramı nonspesifik ve çok yaygın kullanılan bir tanımlama olduğu için, korkmamanızı ancak hem kadındoğumcunuzu hem de anestezistinizi bu konuda uyarmanızı öneriyorum. En uygun yöntem ile anestezinizin verileceğini ümit ediyorum.,

14 Temmuz 2008 15:17