ŞS
Soru Sahibi
29 Kasım 2019 17:01

13 aylik kizimin anneye düşkünlüğü

Merhaba. 13 aylik kizim var.1 ay once oksuruk basladi alerjik bronşit teshisi koyuldi. Bi aksam ben disari ciktim . Kizimi uyutup esime bıraktım. Bi anda oksuruk nobeti tutmus ve dakikalarca aglamis. Sonra bwn geldim vw acile gittik. Kizim o gunden beri benden hic ayrilmiyor. Normalde odasinda beşiğine koyar ve odadan cikardim kendi kendine uyurdu. O gunden beri beni yaninda istiyor. Namaz kilarken surrkli agliyor namaz kilmami istemiyor. Bazen cok bunaliyorum bu durumdsn surekli ilgilenmemi istiyor yemek dahi yiyemiyorum. Bu durumun sebebi ne olabilir ve ben napabilirim? Ilgijiz icin simdiden tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

Merhabalar Sümbül Hanım, Yaşanan hastalıklar ve hastane deneyimi çocuklarda duygusal stresi ve kaygı düzeyini arttırabilir. Ayrıca bu esnada yanında bulanamamanızdan kaynaklı, bebeğinizde size karşı bir güvensizlik de gelişmiş olabilir. Çocuğunuz muhtemelen şu sıralar bir kaygı sorunu yaşıyor. Kaygı anlarında çocuklar en güvendikleri liman olan annenin yakınlığına ihtiyaç duyarlar. Yaşadığınız bu sorun zamanla azalacaktır. Bu süreçte bol bol kaliteli vakit geçirmeli ve fiziksel ve sözel olarak sevginizi daha fazla göstermeye özen göstermelisiniz.

12 Ocak 2020 18:03