Konya Konuşma sesi bozuklukları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Esra TIKLAR - Dil Konuşma Bozuklukları

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Esra TIKLAR

Dil Konuşma Bozuklukları

Konuşma sesi bozuklukları, Kekemelik, İşitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları Değerlendirme

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi  Yunus Emre, 42080  Meram, Konya 

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Konuşmamı nasıl düzeltebilirim?

  Merhaba. 14 yaşındayım. konuşurken kelimeleri uzatıyorum. ve akıcı bir şekilde konuşamıyorum. konuşmamı nasıl düzeltebilirim? birde konuşurken alt dudağım hafif kayıyor. ne yapabilirim.

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Neşe Öztürk

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Neşe Öztürk

  Merhaba nur, konuşmandaki bozukluk nedir, ne düzeydedir ve bu senin sosyal/akademik/özel yaşantını nasıl etkiliyor. bunları beraber yanıtladıktan sonra tavsiye vermem daha uygun olacaktır. dilersen görüşmeye gel. sevgiler.

 • R sesi tedavisi

  Merhaba, ben 18 yaşındayım ve ' r ' harfini söyleyemiyorum. bunun bir tedavisi var mıdır veya bu durum için önerileriniz var mı?

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Binnur ALIŞ CEYLAN

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Binnur ALIŞ CEYLAN

  Merhaba, r üretimindeki sorun konuşma terapisi ile giderilebilmektedir. bulunduğunuz ildeki uzm. dil ve konuşma terapisti arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

 • R harfini söyleyemiyorum

  20 yaşındayım ve r harfini söyleyemiyorum. annem de küçükken böyleymiş ama 10 yaşlarında düzelmiş. 60 yaşındaki dayım hâlâ söyleyemiyor. ablam da söyleyemiyor. bu yaştan sonra düzelir mi? bir zamanı var mı? genetik olması düzelmeyeceği anlamına mı geliyor? teşekkürler.

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz KALAY

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Deniz KALAY

  Merhaba. eğer kendi kendine düzelecek olsaydı şimdiye kadar düzelmiş olmasını beklerdik. o yüzden eğer düzeltmek istiyorsanız yardım almanız gerekecektir. yetişkinlerde çalışırken yaşadığımız en büyük sorun öğrendikleri sesi günlük yaşama genelleme oluyor. yani sesi öğreniyorsunuz kelime ve cümle sö... Cevabı gör

 • Konuşma bozuklugu

  Merhaba benim 10 yaşında oğlum var son 3 senedir çocuk b ve bazı diğer harfleri çıkaramıyor birden ne yapman lazım bana yardımcı olabilirz

  Doktor Cevabı:
  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Tuba AYHAN ATLAS

  Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Tuba AYHAN ATLAS

  Merhaba, çocuğunuzun konuşmasında belirttiğiniz sorun takılma ve buna bağlı olarak o sırada seslerin çıkmaması (blok). bu konuda okul öncesi dönemde yapılan terapiler ile okul dönemi birbirinden farklılık göstermektedir. çocuğunuzun probleminin türü, şiddeti, varsa terapiye ihtiyacının tespit edilm... Cevabı gör