Afyon Karahisar Genel Tıbbi Farmakoloji

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Opemin hakkında

  İyi akşamlar hocam.eczaneden aldığım ilacın (opemin 800 mg) üzerinde son kullanma tarihi 02.2018 yazıyor.bu ilaç kullanılabilir mi ? tarihi yaklaşmış olduğu için sormak istedim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Zeliha YAZICI

  Prof. Dr. Zeliha YAZICI

  Kullanabilirsin.

 • Rektal krem yan etki

  Merhabalar atila hocam.ben anal fissur nedeniyle procto&glyvenol rektal krem kullanıyorum.bazen ölçüyü kaçırıp tüpü fazla sıkıyorum.sonradan baş agrısı ve birazda tansiyon düşüklüğü yapıyor.bu şekilde doz aşımında uygulama bölgesinde ve sistemik olarak herhangi bir sorun olur mu ? böbreklere zararı...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Sayın serkan bey: bu uygulama şekli lokal bir uygulama olduğundan ve bu yolla verilen ilaç miktarı sadece ilgili dokuda etki gösterebilecek seviyelerde olduğundan ilaç o bölgeden emilip kan dolaşımına geçtiğinde düzeyleri sistemik etki yapmak için çok ama çok düşük kalır. bu nedenle tansiyon düşü... Cevabı gör

 • İlaç kullanımı ilgili

  Merhaba 8aydır dideral kullanıyorum gebelik düşünüyorum bırakmak istiyorum günde yarım içiyorum anksyte düzeltti bırakınca tekrar sıkıntı olurmu acaba nasıl bırakıyım yazarmısınız.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Sayın ayten hanım: hastalığınızın durumunu bilmediğimden ilacı bıraktığınızda nasıl bir şeyle karşılacağınızı söylemem güç. ancak şunu bilin ki dideral gebelik sırasında kullanılabilecek bir ilaç değil.

 • Boyumun uzamamasi

  Merhaba hocam ben 2001 doğumluyum ama boyum 1.50 civarlarında normal mi ben kısa buluyorum ewde ne yapsam boyumu uzatırım?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Prof. Dr. Atila KARAALP

  Sayın gamze hanım: eğer babanız ve özellikle de annenizin boyu sizden belirgin miktarda uzun ama sizinki kısa ise bir çocuk endokrin uzmanına muayene olmalısınız. sizin kendi başınıza evde yapabileceğiniz ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir boy uzatıcı ilaç veya yöntem ne yazık ki mevcut değildir.