Antakya Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Uzm. Dr. Nuh BAKLACI

Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Özel Akademi Hastanesi  Atatürk Bulv. No:146, Antakya/Hatay  Antakya /  Hatay

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Emzirmede thyromazol

  Hocam tsh değerim doğumdan sonraki tahlillerimde 0,005 in altında çıktı.doktor thyromazol verdi ancak emziriyorum.emzirirken thyromazol kullanabilir miyim?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Nuri HAKSEVER

  Doç. Dr. Nuri HAKSEVER

  Risk yok denemez ama mecburen ilaç kullanmanız gerekir. bebeği gerekirse emzirmeyeceksiniz veya düşük dozda kullanım gerekirse daha iyi olur. ancak tek başına kan tetkiki ile değil muayene neticesine göre karar vermek daha uygun olur.

 • Hormon bozukluğu

  Merhaba ben 22 yaşında bir erkeğim östrojen seviyem çok yüksek. 6 ay ilaç tedavisi gördüm bi işe yaramadı vücut şeklim çok feminen ne yapmalıyım kolay gelsin

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Bir endokrinoloji uzmanı ile tekrar görüşmelisiniz. geçmiş olsun.

 • Hipofiz bezi hk.

  İyi günler, burun tıkanıklığı hipofiz bezine zararı ve buna bağlı bir hormonsal bozukluğa yol açabilir mi? bende azopsperm sorunu var ve çok uzun yıllar burun eti ve büllozalarda tıkanıklık olduğu için solunum çok kısıtlı oluyor.

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Ancak çok ciddi bir enfeksiyon tablosu durumunda enfeksiyonun hipofiz bezini tutması ile zarar verebilir. ancak bu o kadar gürültülü bir tablodur ki farketmemeniz imkansız derecede zor bir ihtimaldir. geçmiş olsun.

 • Hormon değerlerim

  Doktor hanım, adetim 20 gün gecikti ve kadın doğuma tedavi oldum hormon testi +kan testi yaptırdım.dahiliye uzmanına görünmem gerektiğini belirtti.doktora gideceğim fakat sizinde yorumunuzu almak istedim. ft3 değerim 3,41- ft4 0,9 ve tsh değerim 5,6 (bunun yüksek olduğunu belirtti.) adet düzensi...

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN

  Sadece tsh yüsekliğine subklinik hipotiroidi denir. bunun şikayete yol açıp açmayacağı ancak hasta ile görüşülüp, sorular sorularak alınacak anamnez ve muayene ile belirlenebilir. doktora baş vurmalısınız. geçmiş olsun.