TN
Soru Sahibi
14 Eylül 2015 14:20

Yenidoğan sarılığı

Merhaba;19 günlük bebeğimin sarılık değeri 17çıktı daha önce 6günlükken 14tü değerlendirmeye gerek yok diyip gönderdiler hastaneden ama cilt rengi düzelmeynce tekrar götürdüm uzamiş sarılık tanisi kondu. Bebeğimin genel muayenesi gayet güzel kilo alımı anne sütü alışı uyanık olması hiçbirinde sıkıntı yok. Fakat bu uzamiş sarılığın bebeğimde kalıcı bir zararı olurmu ve geçmesi ne kadar sürer.. cevabınız için şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İdrar tahlili,TSH,VE G6PDH tahlillerini yaptırıyor normalse annesütü sarılığı diyoruz. 2 ay sürebilir.

15 Eylül 2015 17:06