çc
Soru Sahibi
27 Aralık 2014 20:50

varikosel

Hocam merhaba. Ben 28 yaşındayım.infertilite tetkik sonuçlarım şöyle. Spermiyogram B ----hacmi: 4.5 ml ph : 8.0----- ileri hızlı : %68----- ileri yavaş % 13 -----yerinde hareket % 1 ---hareketsiz %18---- canlılık oranı %81 sperma sa milylokosit likefikasyon süresi 20 dk viskozite normal.. çocuğumuz olmuyor suanda eşimin tetkileri normal sadece prolaktin yüksek çıktı. Varikosel ameliyatı olabilirsin dedi doktor. Varmış bende. Bu değerler sonucu ameliyat olmam şart mı olmak istemiyorum aslında.. teşekkür ederim şimdiden

1 cevap
Cevaplar (1)

SPERM SONUCUNUZDA HAREKET NORMAL. SAYIYI BELİRTMEMİŞSİNİZ. SAYI DÜŞÜK VE VARİKOSEL VARS AMELİYAT GEREKİR

7 Ocak 2015 17:36